راه اندازی سامانه جواب دهی آنلاین آزمایشگاه کرونا ویروس در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

.

راه اندازی سامانه جواب دهی آنلاین آزمایشگاه کرونا ویروس در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

 راه اندازی سامانه جواب دهی آنلاین آزمایشگاه کرونا ویروس در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

.

به گزارش روابط عمومی  دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ سامانه جواب دهی آنلاین آزمایشگاه کرونا ویروس در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان راه اندازی شد

دکتر دانائی رئیس دانشگاه در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان داشت: در راستای عدم مراجعه غیر ضروری مراجعین به مراکز منتخب کووید 19 در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه، سامانه جواب دهی آنلاین آزمایشگاه کرونا ویروس در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان راه اندازی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با قدردانی از زحمات و تلاش های خالصانه کارکنان حوزه سلامت، گفت: یکی از دغدغه های ما در حوزه سلامت حفظ سلامت شهروندان عزیز می باشد و پیرامون این موضوع تلاش می کنیم تا با ایجاد زیر ساخت های مناسب شرایط دریافت خدمات سلامت را آسان تر نمائیم.

دکتر دانائی تصریح کرد: سامانه جواب دهی آنلاین آزمایشگاه کرونا ویروس در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به منظور ارائه خدمات بهتر و افزایش رضایتمندی مراجعین، راه اندازی گردید و افرادی که تست کرونا ویروس در مراکز منتخب کووید 19 داده اند، دیگر نیازی به مراجعه حضور برای دریافت جواب تست  کرونا ویروس ندارند و به صورت آنلاین می توانند با مراجعه اینترنتی به سامانه جواب دهی، جواب آزمایش کرونا ویروس خود را دریافت کنند.

وی افزود: با توجه به شرایط کنونی جامعه و شیوع کرونا ویروس و در راستای پیشگیری از این بیماری و جلوگیری از مراجعه متعدد به مراکز منتخب کووید 19، همچنین توسعه دولت الکترونیک و با هدف نوبت دهی آسان، صرفه جویی در زمان و پذیرش 24 ساعته این سامانه راه اندازی شد.

رئیس دانشگاه تصریح کرد: سامانه نوبت دهی اینترنتی مراکز منتخب کووید19به منظور ارائه خدمات بهتر و افزایش رضایتمندی مراجعین، در تمامی مراکز منتخب کووید19 تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان راه اندازی گردید.

مهندس محمد حسین همتیان مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه با اشاره به اینکه راه اندازی سامانه اینترنتی دریافت جواب آزمایش با هدف کاهش ریسک ابتلا به بیماری کرونا ویروس بوده است، گفت: شهروندان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه علوم پزشکی سمنان به آدرس www.semums.ac.ir ( شهروندان- جواب دهی آزمایشگاه ها ) و وارد کردن کد ملی و کد پذیرش از نتیجه آزمایش خود مطلع شوند،در ضمن کدپذیرش  از طریق پیامک به اطلاع مراجعین خواهد رسید.

وی ابراز امیدواری کرد: انتظار می رود مردم با مراجعه به این سامانه نتایج آزمایش خود را دریافت کرده  و از مراجعه و ازدحام در مراکز بهداشتی و درمانی اجتناب کنند.

لازم به ذکر است: مراکز منتخب کووید 19 شامل؛ دو مرکز 17 شهریور و محقق در شهرستان سمنان، مرکز سیدالشهداء در شهرستان دامغان، دو مرکز شماره 2 شهری و مرکز ایوان کی در شهرستان گرمسار، دو مرکز شهید تبیانیان و مرکز شهمیرزاد در شهرستان مهدیشهر، دو مرکز خدمات جامع سلامت و داور آباد در شهرستان آرادان و مرکز شهدای سرخه در شهرستان سرخه می باشد که از ساعت 8 صبح الی 8 شب آماده ارائه خدمات سلامت درخصوص بیماری کرونا به هم استانی های گرامی می باشد.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *