راه اندازی سامانه الکترونیکی انتخابات شورای صنفی دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

.

راه اندازی سامانه الکترونیکی انتخابات شورای صنفی دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

 راه انداری سامانه الکترونیکی انتخابات شورای صنفی دانشجویان

.

به همت مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان سامانه الکترونیکی انتخابات شورای صنفی دانشجویان در این دانشگاه راه اندازی شد.

مهندس همتیان مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه راه اندازی سامانه الکترونیکی انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه را گامی دیگر در ارائه خدمت الکترونیک به دانشجویان عزیز دانست.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه ضمن قدردانی از زحمات از کارشناس وب سایت دانشگاه، گفت: افزایش سرعت، افزایش مشارکت دانشجویان از مهم‌ترین مزیت‌های رأی‌گیری الکترونیکی شورای صنفی دانشجویان بوده است.

 مهندس همتیان بیان داشت: مزیت اولیه رأی‌گیری الکترونیکی، سرعت بالا در اعلام نتایج است در صورتیکه در روش سنتی کاغذی، رأی‌ها باید از تمامی حوزه‌ها جمع آوری و شمارش شوند که این اقدام علاوه بر زمان بر بودن، هزینه هایی همچون نیاز به، کاغذ، جوهر، افراد مسئول حوزه و..... داشته که الکترونیکی شدن انتخابات، باعث کاهش هزینه های مربوط به انتخابات‌ شده است.

وی ادامه داد: باتوجه به شرایط کنونی و شیوع کرونا ویروس، با انجام رأی‌گیری در فضای مجازی، دانشجویان می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری به حوزه‌های رأی‌گیری، رأی خود را ثبت می‌کنند. این موضوع میزان مشارکت را بالا برده و رأی‌دهی را نیز تسهیل می‌کند.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اذعان نمود:  در رأی‌گیری الکترونیکی ثبت آرا آسان‌تر شده و دانشجویان می‌توانند از خانه یا محل کار خود به آسانی رأی خود را ثبت نمایند و نیازی به حضور فیزیکی دانشجویان در محل های خاص برای ثبت آرا نبوده و به این ترتیب در وقت افراد صرفه جویی می شود.

 

 

لینک کوتاه خبر :
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *